“Yavuz Bingöl iktidarın kucağına kumar yüzünden sürüklendi!”

0


Arif Sağ’a saldırıp Yavuz Bingöl’e methiye düzen isimlere bakın hele!..

Ölümcül bir hastalıkla pençeleşen büyük müzik insanı Arif Sağ’ın başkanlığındaki MESAM’a el koyan ve başına kayyım olarak Yavuz Bingöl’ü atayan iktidar sanatçılardan ve halktan büyük tepki aldı. Elbette bu tepki iktidarın umurunda değil, sözde Fethullahçılara karşı ilan edilen OHAL/KHK silahlarını diledikleri gibi kullanıyor, faşizan bir baskı rejimini giderek daha fazla kurumsallaştırıyorlar.

Süreç Orhan Gencebay’ın Arif Sağ ile anlaşamaması ve onu iktidara ispiyonlaması ile başladı. MESAM yönetimini görevden alan iktidar, kurumun başına bir yardakçı ve yandaşlar topluluğu atadı. Bunlardan Yavuz Bingöl özel olarak tepki topladı.

Sebebi basit: Kendisini uzun seneler boyunca “solcu” diye pazarlayan bu “karakter karmaşalı” şarkıcı, son dönemde Tayyip Erdoğan’a yağcılık yaparak geçimini sağlıyordu. İddialara göre, yağcılığı “daha fazla ve çok paralı iş alabilmek” için yapan, zira büyük miktarda kumar masrafı/borcu olan Yavuz Bingöl, uzun süredir AKP’ye ve özel olarak Tayyip Erdoğan’a yaranmak için her şeyi yapıyor.

İddialar ortadayken, Yavuz Bingöl’ü yakından tanıyan bir müzisyenin sosyal medyada Yavuz Bingöl’ün kumar masasındaki fotoğrafını paylaşarak, “Cehenneme giden yollar iyi niyet taşlarıyla döşelidir; muktedirin kucağına giden yollar kumarhane ‘chip’leriyle…” yorumunu yapması “kumar batağı” vurgularını güçlendirdi. Öyle ki, Yavuz Bingöl’ün bir ara Beyoğlu’nun arka sokaklarında aslen “bitirimhane” olan kahvehanelerdeki çaycılarla dahi kumar oynadığı ve buralarda da yüklü miktarda para kaybettiği öne sürülüyor.

Para için muktedirin eteklerine sürtünen Yavuz Bingöl, “iş” konusunda hiç güçlük çekmiyor. İktidar kanalı atv’den ve çeşitli kurumlardan sürekli “iş bağlayan” Yavuz Bingöl’ün kayyım olarak atandığı MESAM’dan da “kıyak” bir maaş alacağına kuşku yok. Karakteri, buradan çeşitli menfaatler elde etmeye de gayet müsait.

Yavuz Bingöl gibi tiplerin aslında bir faydası da olduğu söylenebilir. Çocuklara onları gösterip, “İşte büyüdüğünde buna benzeme” diye numune olarak kullanmak bakımından epey bir işe yarıyorlar. Öyle ya, anasının babasının bile utanç duyduğu böyle tiplerden bulmak kolay değil memlekette! En azından anası babası sever, sahiplenir insanı, değil mi? Yavuz Bingöl’n durumunda, onlar da utanç duyuyor…

CHP Milletvekili Ali Haydar Hakverdi Meclis kürsüsünden Yavuz Bingöl’e çok ağır konuştu. Anlayana:

CEVAP VER