‘Sevimli çift’ hakkındaki FETÖ soruşturması ne olacak?

0


Rasim Ozan Kütahyalı, Fethullah Gülen’i ne kadar çok sevdiğini anlatırken…

Fethullahçıların bankasından çektikleri krediyle kendilerine konak alan Nagehan Alçı ile Rasim Ozan Kütahyalı hakkında açıldığı söylenen “FETÖ soruşturması” gündeme bomba gibi düştü. odatv sitesinde ortaya atılan iddiaya göre Habertürk gazetesi yazarı Nagehan Alçı ve eşi eski Sabah gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı hakkında FETÖ soruşturması yürütülüyor.

Herkes, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’ndan Cumhuriyet Savcısı İsmet Bozkurt tarafından yürütüldüğü belirtilen soruşturmanın nasıl sonuçlanacağını merak ediyor. Nitekim ‘sevimli çift’in Fethullahçılarla tek ilişkisi Bank Asya’dan alınan milyonlarca liralık kredi değil. Bilindiği üzere, Fethullahçı örgüt iktidar ortağıyken gerek Nagehan Alçı, gerekse Rasim Ozan Kütahyalı Fethullahçılara yağcılık konusunda rakipleriyle büyük bir yarış içindeydi. Hatta Rasim Ozan Kütahyalı ekranlarda kaçak Fethullahçı Savcı Zekeriya Öz’ün heykelinin dikilmesini isteyecek kadar ileri gitmişti.

Öte yandan, Alçı ve Kütahyalı hakkındaki soruşturmanın bir ihbar üzerine başlatıldığı belirtiliyor. Bu tür soruşturmalar büyük ölçüde “mecburiyet”ten yürütülüyor ve hukuk sistemi tamamen soruşturma ve davaların iktidara nasıl görüneceği üzerine kurulduğu için, savcı ve hakimler bu davaları yürütmekten çekiniyor.

Bu nedenle, Cumhuriyet Savcısı İsmet Bozkurt’un söz konusu soruşturmanın, ikili hakkında açılmış başka bir soruşturmayla birleştirilmesi talebinde bulunacağı ve bu işten kurtulmak istediği iddia ediliyor. Yani ‘sevimli çift’ hakkında bir “FETÖ davası” açılması ve bundan hak ettikleri cezayı almaları uzak bir ihtimal olarak görünüyor.

Oysa, Alçı-Kütahyalı çifti, sadece Fethullahçı Yargı mensuplarının kurdukları kumpas davaları sürecinde yaptıkları amigoluk nedeniyle bile ağır cezalara çarptırılmayı hak ediyor…

İşte Rasim Ozan ve bir benzeri olan Cem Küçük’ün Ergenekon sürecinde oynadıkları rol:

CEVAP VER