ÖZEL HABER: AKP’nin hakkında yakalama kararı çıkardığı CİA ajanı Graham Fuller AKP’nin yaratıcısıydı!

0

AKP’nin eski ortağı FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminin ertesinde AKP’nin başlattığı karşı devrim tüm hızıyla sürerken, AKP eski ortaklarına yönelik sindirme harekatına devam ediyor. AKP yargısının aldığı son karar CİA’in eski Başkan Yardımcısı ve eski Ortadoğu istasyon şefi Graham Fuller hakkında yakalama kararı çıkarmak oldu.

AKP’DEN MEMNUN FULLER

Fuller’in geçmişine bakıldığında ise AKP-FETÖ koalisyonunun kuruculuğu ve destekçiliği göze çarpıyor. Fuller 2004 yılında Vatan Gazetesine verdiği röportajda ‘AKP islam dünyası için iyi bir örnek, sonuçtan memnun musunuz peki?’ sorusuna ‘Bence şu anda Türkiye çok iyi bir noktada’ yanıtını vermişti.

FULLER AKP’NİN YARATICISIYDI!

Fuller’in ABD’nin bölgedeki ılımlı islam projesinin baş yaratacılarından olduğu ve CİA’in Ortadoğu istasyon şefi olarak Türkiye’de AKP-FETÖ ittifakını kurup desteklediğini gösteren bir başka delilse çok şaşırtıcı.

Fuller sadece bununla kalmamış verdiği bir başka beyanatta ‘Türkiye, yakın bir gelecekte iki partili bir temsil sistemine gebe… Kökleri geçmişe dayanan ekonomik kriz, iktidardaki koalisyon (B. Ecevit liderliğindeki 57. Hükümetten söz ediyor) partilerinde büyük deprem yaratacak. Fazilet Partisi’nden kopan bir grup ılımlı İslamcı, geniş tabanlı bir siyasi oluşuma gidecek. Bazı etkin siyasetçiler, partilerinden istifa ederek bu yeni oluşuma katılacak. Yeni oluşum kar topu gibi büyüyüp gelişecek. Türkiye’de yakın gelecekte ılımlı İslamcılar iktidara gelecek. Ilımlı İslamcıların yanında İslami söylemlere ters düşmeyen ılımlı sol bir parti de Meclise sokulacak.’ (Kaynak: Ümit Özdağ, Yeniçağ gazetesi, 2004) demişti.

YENİ TÜRKİYE’NİN İSİM BABASI: FULLER!

Graham Fuller AKP-FETÖ koalisyonu devam ederken 2008’de yazdığı kitap ise oldukça derin bir manaya sahip: Yeni Türkiye Cumhuriyeti! Kitabın içeriğinde ABD emperyalizminin Ortadoğu’da vekili olabilecek güç olarak AKP tarif ediliyor.

 

CEVAP VER