“Osmangazi katliamının sorumlusu Rektördür!”

0


Ayşe Hoca’nın isyanını dinleyin. Olay yerinden…

Osmangazi Üniversitesi’nde dört akademisyenin öldürülmesiyle sonuçlanan kanlı saldırı sonrası herkes Rektör Hasan Gönen’i işaret ediyor. Çünkü Rektör’ün katil Volkan Bayar’a soruşturma açılmasına izin vermediği, onu kolladığı belirtiliyor.

Bu konuda Twitter’da da önemli iddialar ortaya atıldı. elfpostası hesabından yandaş Rektör Hasan Gönen hakkında yazılanların bir kısmını aktarıyoruz:

Katil Volkan Bayar’ı koruyan, ona soruşturma açtırmayan Osmangazi Üniversitesi’nin ‘biricik’ rektörü Hasan Gönen’in yakından tanıyalım…

Zat-ı muhterem Gönen, 2009 senesindeki yerel seçimlerde OGÜ İnşaat Fakültesi öğretim üyeliği görevinden çekilip AKP Eskişehir Belediye Başkan adayı oldu ve kazanamadı.

Belediye seçimlerini kazanamayınca üniversitedeki görevine geri geldi. Bu sefer de 2011 yılındaki rektörlük seçimlerine katıldı. Seçimlerde 2. olmasına rağmen dönemin C.B. Abdullah Gül tarafından rektör olarak atandı!

Osmangazi Üniversitesi’ndeki bir önceki rektörlük seçimlerinde -2007- 3. olup kazanamamıştı. Yandaşlığını daha ispatlayamamış olduğu için atanamamıştı!

Mart 2013’te zamları yemekhane önünde protesto eden öğrencilere Hasan Gönen’in emri ile özel güvenlik görevlileri saldırdı. Boykot icin yemek dağıtan öğrencilere dayak atıp kelepçe takarak gözaltına aldılar. Görüntüyü dikkatle izleyin:

CNNTÜRK’te 5N1K programında konuşan Hasan Gönen ilk önce öğrencilerin güvenlikçilere saldırdığını söylüyor. Hatta daha da ileri giderek ‘özel güvenliğin tekme atmadığını, öğrencilerin güvenliğin ayağına oturduğunu’ söylüyor. Ama görüntüler rektörü yalanlıyor!

Olaya tepki gösteren 2 bin Osmangazi Üniversitesi öğrencisi yürüyüşe geçip bugün olduğu gibi Hasan Gönen’i istifaya çağırıyor; ama rektör için koltuk sevdası ağır bastı:

CEVAP VER