Nagehan Alçı formülü verdi: İktidarda kalmanın yolu zengini daha çok zengin etmek

0

AKP yalakalığıyla bilinen Nagehan Alçı bugün kaleme aldığı köşe yazısında iktidarın ekonomiyi yürütme şekli için tüyo verdi.

Nagehan Alçı yazısında hükümetin faiz politikalarına destek verirken aynı zamanda ülkeyi uluslararası sermaye sınıfı için cennet haline getirme önerisini yineledi ‘Türkiye ve özellikle İstanbul, yatırımcılar için bir finans cenneti haline gelmek zorunda. Aksi halde Türkiye freni boşalmış kamyon gibi duvara çarpar ve AK Parti de iktidardan düşer. Bu ülkenin en büyük ihtiyaçlarından biri, dışarıdan servet ve sermaye transferi. İstanbul’u sadece Türk zenginlerinin değil, tüm bölge ve dünya zenginlerinin keyif ve hukuksal garanti içinde yaşadığı bir para santralı haline getirmek zorundayız. Bu ülkede para bollaşmadan faizler de istikrarlı bir şekilde düşmez ve işte bakın düşmüyor. “Faiz lobisi” olgusu şüphesiz bir Türkiye gerçeği. Ben bu konuda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a katılıyorum.’ diyerek durumu özetledi.

Nagehan Alçı bununla yetinmeyerek ‘Bürokrasi, vergiler ve regülasyon minimum hale gelirse Türkiye’ye dışarıdan servet ve para transferi akar. Ancak maalesef şu bürokratik ve devletçi kafayı hâlâ aşamıyoruz ve bu nedenle parasızlık çekiyoruz. Sermaye bu ülkede hâlâ kendini tam olarak rahat ve huzurlu hissetmiyor. Çünkü hâlâ bu ülkede bürokrasi çok, vergiler çok… Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu konularda radikal devrimler yapması şart.’ zenginler için vergilerin düşürülmesini ve bürokratik engellerin ortadan kaldırılarak adeta Türkiye’nin bir yağma cenneti haline dönüştürülmesi önerisini yaptı.

 

CEVAP VER