Mehmetçik’e yaylalar, İdo’ya yeni burun!

0

Kendi çocukları “bugün ne giysem” modunda keyif çatarken iktidardan nemalanmak için fakir halk çocuklarını böyle savaşa sürdüler:

Memleket tarihi hiç görmediği bir sefalete, sakilliğe, utanca tanıklık etti dün.

Kamuflajlı Tayyip Bey’e yaranıp iktidardan nemalanmak için kuyruğa giren “ünlüler” kütlesi, Hatay sınır karakoluna Mehmetçik’e “moral verme” bahanesiyle hücum etti!

Aralarında uyuşturucu satıcılığı eski hükümlüsü Deniz Seki, “inşaat işçisi fantezisi” garabeti Seda Sayan, bir dönem yeraltı dünyasıyla ilişkileri açığa çıkan “kıçı açık, başı kapalı” namus timsali Sibel Can, Konyaaltı Plajı ihalesini damadına aldırmak için yağdanlık kılığında kendini ortalara atarak milleti çileden çıkaran Hülya Koçyiğit ve tabii ki eskinin Megri Megrici’si, şimdinin Zeytindalı sevdalısı İbrahim Tatlıses ve diğerleri…

Peki Mehmetçik’e “Vatanına göz dikeni ez oğlum” diye çığıran bu insan müsveddelerinin kendi çocukları ne yapıyor?

Biz söyleyelim; burun estetiği! Evet, Mehmetçik’e “Afrin’de şehit ol” öğütleri veren İbrahim Tatlıses’in oğlu İdo, memleketin fakir evlatları birilerinin çıkarı için savaşa sürülüp can verirken geçtiğimiz günlerde kendine yeni burun yaptırdı sevgili gençler!

İdo Bey’in yeni burnu da iktidar medyasının “amiral gemisi” Sabah Gazetesi tarafından “İdo kısa bir süre önce burun estetiği yaptırmıştı. Sosyal medyayı aktif kullanan genç şarkıcı, yeni burnuyla ilk pozunu verdi” sözleriyle halka duyuruldu.

Çomar medyasının amiral gemisi Sabah Gazetesi tarafından kamuoyuna tanıtılan İdo Bey’in yeni burnu!

Ne diyelim; bu işler böyle işte oğlum: Seni savaşa sürerken kendi oğlu kıç gezdiren bu yalaka tayfasını bil oğlum! Bu ülke bu utanç günlerini unutmayacak. Sen esas bunları bil. Bil de ona göre davran oğlum!

CEVAP VER