Kitapçı yaktılar!

0

Ankara’da faaliyet yürüten Sınırsız Kitabevi kundaklandı. Sınırsız Kitap Yayın, konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamayı yayınlıyoruz:

Sevgili Sınırsız Dostları…

Birlikte ürettiğimiz, paylaştığımız, değer katıp ete-kemiğe büründürmeye çalıştığımız ve her birini farklı coşku ve heyecanla kitap haline getirip sunmaya çalıştığımız ne varsa; bu sabaha karşı kundaklanarak yakılmış, kül edilmeye çalışılmıştır.

Henüz kimler tarafından, hangi sebeplerle yapılmış olduğunu netleştiremediğimiz bu alçaklığın sonucunda depomuzla birlikte bütün kitaplarımız yanmış, kullanılamaz hale gelmiştir. Durumun netleşmesine dair çabalarımız sürmektedir. Üzüntümüz, kitapların böyle bir biçimde yanması, kullanılamaz hale gelmesinedir. Tesellimiz ise herhangi başka bir canlıya zarar gelmemiş olmasıdır.

Yaklaşık beş yıl önce, “Okumak Özgürleştirir” şiarıyla çıktığımız bu yolculuktaki ısrarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Kimleri sevdik ve sevindirdiysek daha güçlü bir biçimde sevmeye ve sevindirmeye; kimleri rahatsız ettiysek daha güçlü bir biçimde rahatsız etmeye devam edeceğiz. Dostlarımızın bundan şüphesi olmasın.

Kitaplarımızın yeniden üretimi sürecini hızlandırmaya çalışacağımız bu süreçte, kitap temini süresi ile ilgili yaşanacak olası aksaklıklar için şimdiden okurlarımızın ve yazarlarımızın hoşgörüsüne sığınıyoruz. Biliyoruz ve inanıyoruz ki hep birlikte çok kısa sürede, çok daha güçlü bir biçimde bu yolculuğa yan yana devam edeceğiz.

Sevgilerimizle….

CEVAP VER