“Glock’lar elimizde, tüfekler belimizde, biz gideriz Kiev’e!”

0

Siz hâlâ hafta sonu doğa yürüyüşüne, ormanda yoga kampına, çocuğunuzla pikniğe, sahile veya çocuk parkına filan mı gidiyorsunuz yoksa?! Tamamen “out” olmak üzeresiniz biz size kötü haberi verelim!

Memlekette savaş çığırtkanlığı, milli ve yerli kaba kuvvet eğilimi arttıkça, İslami faşizm hayatımızdaki yeni “trendleri” de belirliyor!

Şimdi “sefer görev emri” gelmediği için hızını alamayan savaşçı tosuncuklar “hafta sonu kaçamağı” olarak Kiev’e “adam öldürme teknikleri” öğrenmeye yönlendiriliyor! Sağlık turizmi, kültür turizmi, yayla turizmi, mağara turizmi, dalış, kuş gözlemciliği vs. mi dediniz? Komik olmayın, hepsi eskide kaldı. Şimdi kitleler savaş, başka bir deyişle “cinayet turizmine” akın etmeye hazırlanıyor!

Şaka gibi geliyor ama değil! Evet, bu ülkede ne idüğü belirsiz bir takım tipler sosyal medya üzeriden pazarladıkları bu tuhaf”gezi programlarıyla” sizi alıp Ukrayna-Kiev’e tabancalı-tüfekli “adam öldürme kursuna” götürüyor. Sertifikalı bu “full program kurs” kapsamında yok yok: Tabanca Glock: 17/Fort 12. Tüfek: Cardine M411A/AK47. 250 fişek atımı. “Hizmetler” bu kadarla sınırlı değil! 50 saatten fazla eğitim, havaalanı gidiş-geliş, konaklama ve üç öğün yemek, harçlar, ekipman, mühimmat ve 3 eğitmen dahil. Dedik ya; sertifikalı full program!

Aktivitelere gelince: Taktik atış, istihbarat teknikleri, drone mekaniği, anti terör, yakın koruma, labirent-sızma-pusu, sorgulama teknikleri, meskun mahal çatışması, krav-maga yakın dövüş. İçlerinde “normal” bir insanın anlayabileceği tek “etkinlik” ilkyardım!

Şaşkınlığımızdan söyleyecek bir şey bulamıyoruz ama şunları soruyoruz tabii: Bu “turları” kimler, hangi amaçla yapıyor? Yetkililerin böyle tuhaf bir “turizm” girişiminden haberi var mı? İnsanları savunma amaçlı karate kursuna gider gibi savaş tekniği öğretmeye götürmek yasal mıdır? Ve en önemlisi de şu tabii; başımıza bir musibet gelecek de bizim mi haberimiz yok?

CEVAP VER