Fethullah Gülen marka jartiyer!

0


Fethullah Gülen jartiyeri üretmek isteyen şirketin yukarıdaki videoda yer alan fantastik abimize ait olduğu konusunda ciddi şüphelerimiz var!

2000’li yılların başında Türkiye’de bir “patent fırtınası” yaşanmıştı. Bu furyada patentler havada uçuştu. Windows ismiyle bile bir marka/patent alabiliyordunuz. Nitekim İstanbul Gayrettepe’de mukim Vogel Medya Yayıncılık A.Ş. Windows markasının patent hakkını almıştı da…

Bu furyada yine İstanbul Laleli’den Bülent Koç isimli vatandaşımız Star Wars marka seccade, peruk, takma bıyık-sakal üretmek için Star Wars’un patentini almıştı. Seccadeyle uzay yolculuğuna çıkmayı hayal ediyordu muhtemelen. Ankara Çayyolu’ndan Emine Ayhan isimli bir hanımefendinin de Viagra’nın isim hakkını patent olarak tescil ettirmesi zamanında hayli konuşulmuştu!

Aynı dönemde İstanbul Üsküdar’da kurulu Nil A.Ş. de Fethullah Gülen ismini marka olarak Türk Patentler Enstitüsü’ne tescil ettirdi. Nil A.Ş.’nin tescil belgesinde Fethullah Gülen markasıyla “jartiyer üretimi” olması ise konuyu heyecanlı kılan bir ayrıntıydı!

Nil A.Ş.’nin fantezi sınırlarını anlamak bakımından, Fethullah Gülen markasını tescil ettirdikleri diğer ürünlere bakmak lazım. Evet, Nil A.Ş. Fethullah Gülen ismini şu ürün ve faaliyetlerde kullanmak üzere tescil ettirmişti:

Yağ gidericiler, konserve tuzu, pozlanmamış röntgen filmleri, gübreler, ağaç oyuklarını doldurmaya yarayan macunlar, kimyasal baca temizleyicileri, ayakkabı boyaları, kravatlar, papyonlar, fularlar, bandanalar, pantolon askıları, jartiyerler, reklam ve satış amaçlı modellik hizmetleri, telefon cevaplama hizmetleri, personel seçiminde psikolojik test uygulama hizmetleri, sanatçılar için menajerlik hizmetleri…

Fethullah Gülen markasıyla gübre ya da jartiyer üretildiğini bir düşünsenize…

Neyse… Türkiye tuhaf bir ülke…

Fethullah Gülen marka yağ gidericilere ise epey ihtiyaç var. Şu videolar bazı örneklerle dolu:

Şu video da 17 Aralık operasyonunun olduğu geceden:

Ve kambersiz düğün olmaz!

CEVAP VER