Faşist Bahçeli yine bildiğiniz gibi: ABD’ye destek, OHAL eylemine hayır

0

AKP’nin karşı devrimci sürecinin baş destekçisi ve yedek lastiği faşist MHP’nin lideri Devlet Bahçeli, bugün partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Duma’da düzenlenen kimyasal saldırıyla ilgili küresel güçlerin çıkarlarının farklı olduğunu savunurken bir yandan da ABD’nin emperyalist saldırısına tam destek verirken, 26 Ağustos’ta erken seçim yapılması çağrısında bulundu.

Bahçeli konuşmasında ‘7 Nisan 2018 tarihinde Suriye’nin Duma bölgesindeki kimyasal saldırı küresel sistemi germiştir. İnsanlık vicdanı haklı olarak tepki göstermiştir. ABD ve İngiltere başta olmak üzere bir çok ülke bu saldırının Esed tarafından yapıldığını söylerken,Rusya tam tersini yaparak çalıyı dolanmayı tercih etmiştir.  Suriye’de masumlar hayatını kaybederken Duma’daki saldırı küresel güçlere alet edilmiştir. ABD Başkanı yeni yetme ergen edasıyla Twitter’dan Rusya’ya meydan okudu. ABD, Fransa ve İngiltere gibi ülkeler savaş gemilerini Doğu Akdeniz’e gönderdi’ dedi.

Bahçeli konuşmasında OHAL rejimine karşı 81 ilde CHP ve çeşitli muhalefet partileri, işçi örgütleri öncülüğünde sürdürülen eylemlere karşı ‘isterse amuda kalksınlar yine yararsız yine beyhudedir’ türünden terbiyesizce ifadeler kullandı.

CEVAP VER