Emperyalist Danone Türkiye’de işçiye nefes almayı bile çok görüyor!

0


Sadece Danone değil, Nestle’nin sahip olduğu Erikli’nin üretim süreci de tam bir kepazelik. Kimse sesini çıkarmıyor. Çünkü milyonlar havada uçuşuyor!

Su pazarının büyük markalarından Sırma’nın sahibi olan Danone, Sırma tesislerinde işçilere Gestapo yöntemleri uyguluyor. 15’er dakikalık “ara dinlenme vakti” uygulamasını kaldıran Sırma’nın patronu, işçilere çalışma saatleri içinde sigara içilebilir alanlara ve kafeteryaya gitmeyi de yasakladı.

Ailelerinden darbeci general çıkartan Dişli ailesinin eski Fenerbahçe yöneticisi mensubu Davut Dişli tarafından Sakarya Sapanca’da kamu arazisinde son derece şaibeli bir biçimde kurulan Sırma Su, daha sonra 2013’te Fransız Danıne’ye satılmış, 2015’te ise 415 milyon lira ciroya ulaşmıştı.

Türkiye’ye gelip, Türkiye’nin kaynak sularına el koyarak neredeyse milyarlık ciroya ulaşan ve kâr transferiyle tamamen Türkiye’nin kaynağı olan parayı şirket merkezlerine transfer eden emperyalist şirketler, işçilerine köle gibi davranmayı reva görüyor ve nefes almalarına bile izin vermiyor.

İşte Danone’nin işçilerine yönelik utanç verici duyurusu:

CEVAP VER