Dominos’tan işçiye kar altında işkence!

0


Bu video Dominos’un internet siparişlerinde yaptığı sahtekarlığın belgesidir…

İşçi kar altında, patron kâr peşinde!.. Evet, sırf biraz daha para kazanabilmek uğruna İzmit’te Domino’s Pizza’nın şubesi, çalışanlarından birini kar altında elinde pankartla saatlerce sokakta bekletti. İzmit’ten bir yurttaş, yurttaş gazeteciliği örneği göstererek tepkisini sosyal medya üzerinden Domino’s yetkililerine bildirdi.

Umut-Sen’in yayınladığı habere göre, İzmit Bağçeşme bölgesinde yer alan Domino’s Pizza, bir çalışanını sokakta tanıtım yapması için görevlendirdi. Çalışan, Tuana Evleri önündeki ışıklarda, elindeki pankartla saatlerce kar altında bekledi. Elinde eldiven bile bulunmayan çalışanı görenler, neden böyle bir tanıtım yapılma ihtiyacı hissedildiğine anlam veremezken, kimileri de tepki gösterdi.

Söz konusu olaya şahit olan bir yurttaş, sosyal medya üzerinde paylaştığı gönderide, “Bir insanı kar yağmasına rağmen bu şekilde çalıştırmanızın çok yanlış olduğunu düşünüyor, devam etmesi halinde hiçbir şubenizden alışveriş yapmayacağımı taahhüt ediyorum” dedi. Ve “kapitalizmin fotoğrafı”nı çekip herkesle paylaştı:

CEVAP VER