Demirtaş’ın avukatı: HDP tarihi bir hata yapıyor!

0


Selahattin Demirtaş, bu efsane konuşmasıyla başlayan süreçte sadece Kürtlerin değil, demokrasi isteyen milyonların sempatisini kazanmıştı…

HDP’de ‘eşbaşkan’ adayı olarak ‘Yetmez Ama Evetçi’ Sezai Temelli’nin belirlenmesi büyük tartışma yarattı. Sezai Temelli isminin yanı sıra ‘demokratik’ bir iç işleyiş iddiasını taşıyan partide eşbaşkan adaylarının ‘tepeden’ belirlenmiş olması da tepkilere sebep oldu.

Öte yandan, hafta sonu yapılacak kongrede Selahattin Demirtaş’ın yeniden aday olmamasına rağmen Demirtaş’ın avukatı Mahsuni Karaman, Demirtaş’ın aday olmaması üzerinden HDP’ye eleştirilerde bulundu.

HDP’nin Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın avukatı Mahsuni Karaman, Twitter hesabında HDP’de tarihi bir hatanın yapıldığını savunarak, tabanın değil siyaset mühendislerinin bu duruma yol açtığını söyledi.

Karaman, Demirtaş’a rağmen Demirtaş’tan vazgeçilmemesi gerektiğini belirterek şunları söyledi:

Mahsuni Karaman, Demirtaş’la…

Gelecek tüm eleştirilere rağmen -ondan gelecek dahil- söylüyorum: Tarihi bir hata yapılıyor, üstelik taban değil, siyaset mühendislerince. Demirtaş, bu koşullarda yeri doldurulamayacak, yokluğu telafi edilemeyecek siyasal bir figürdür. O, ona rağmen vazgeçilmemesi gereken biridir.

Demirtaş’ın kesin olarak aday olmayacağını açıklamasının ardından hapishanede Demirtaş’ı ziyaret eden HDP eski milletvekili Hasip Kaplan, Demirtaş’ın ikna edilebileceğini söylemişti.

HDP’nin hafta sonunda yapılacak kongresinde HDP’nin Eş Başkan adayları Sezai Temelli ve Pervin Buldan olacak.

CEVAP VER