CHP Karesi’den Kaftancıoğlu’na ‘sol’ destek

0
Dilek Yalçın


Canan Kaftancıoğlu’nun konuşması…

CHP’nin Balıkesir’deki Karesi ilçesinin kadın ilçe başkanı Dilek Yalçın, benzer sorunlar yaşadığı İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu’na açıkça destek verdi. Yalçın, “Parti solu istiyor” diye açıklamada bulundu.

“Bu tercih ve bu tercihten sonra ortaya çıkan manzara partimiz tabanının rotanın sola döndürülmesi talebini göstermektedir. Ülkemizde oluşan tahribat ve rezilleşmenin sona erdirilmesinin yolu sol politikalardan geçmektedir” diyen Dilek Yalçın, seçim yarışında ‘çok solcu’ olduğu gerekçesiyle saldırılara maruz kalmıştı.

Dilek Yalçın, RED’in sorularını yanıtladı. “Gezi’ye sahip çıkan herkese saldıranlarla ortak tepki verenler bilmelidir ki bu gün halkımız için yapılacak en doğru iş Gezi benzeri mücadele deneyimlerinin ve ortaklaşan muhalefetin değerlerini savunmak ve yaşatmaya çalışmaktan geçer” diye konuşan Yalçın, “Genel Başkanı’nın ‘Hak Hukuk Adalet’ için 500 kilometre yol yürüdüğü bir partinin üyelerinin tüm seviyede eylemlerinde bu noktaya ve mücadele isteğine dikkat etmeliler” dedi.

Balıkesir’in Karesi İlçe Başkanlığı’nda, Karesi Taban Hareketi ile birlikte ŞİMDİ SOLUN ZAMANI diyerek seçilen Dilek Yalçın, “Canan yoldaşa yapılan eleştirilerin hemen hemen aynısını yaşamış olmamız aslında bir tesadüf değil, bulunduğumuz yapı içindeki bakış farklılığını gösteriyor. Bir kitle partisinin farklı bakışları barındırmasını örgütsel sağlık için doğru buluyorum ama eleştiri yapanların zaman zaman düşmanın dilini kullanması da 2019 hedefi için tehlikeli bence…” diye konuştu.

Dilek Yalçın, herkesi KaçAk Saray rejimini sonlandırmak için mücadeleye çağırdı.

CEVAP VER