Bitmeyen mağduriyet, dinmeyen acı!

0

16 yıldır kadınların giyimine, atacağı kahkahanın desibeline, kaç çocuk doğuracağına, doğurup doğurmayacağına kadar her tür kararına müdahale eden iktidar ve yandaşları seçim öncesi yine mağduriyet edebiyatına sığındı!

Seçim öncesi kaybetme korkusuyla geçmişteki başörtüsü mağduriyetini tekrar gündeme getirmeye çalışan havuz medyasından yandaş ahaber bu uğurda “5 yıldızlı otelde haşema skandalı” adlı zorlama bir habere imza attı.

Habere göre 2 çocuklu muhafazakar bir aile İstanbul’da bir otele tatile gidiyor. İddiaya göre haşemayla havuza girmek isteyen kadının hijyen gerekçesiyle havuza girmesine izin verilmiyor. Havuzdan geri çevrildiğini iddia eden hanımefendi o sırada 10 yıl önce başörtüsü nedeniyle bitiremediği üniversite yıllarını ve 28 Şubat dönemini hatırlıyor ve “büyük dram” başlıyor!

Oysa iktidarları döneminde yarattıkları muhafazakar zengin kütleler konforlu yaşam şekilleriyle kendi yaşam tarzlarına uygun her tür imkana kavuşmuştu. Tüm yurtta keyif içinde yüzen AKP’li zenginler için İslami tatil villaları, İslami yaz otelleri, alkolsüz şehir otelleri kategorisinde onlarca tesis açıldı. Sadece İstabul’da muhafazakarlara hizmet eden en az 7 alkolsüz, 14 İslami otel bulunuyor!

Şimdi, doğum gününde kızına hediye alamadığı için cebindeki 50 kuruşu fırlatıp intihar girişiminde bulunan bir babayı izlediğimiz bugün, 5 yıldızlı otelde haşemasıyla havuzda yüzememenin verdiği “büyük acıyla” onuru incinen AKP’li zengin kadının “dramını” dinliyoruz:

Adana’da geçimini simit satarak sağlamaya çalışan, 6 aydır işsiz olduğundan kızının doğum gününde ona hediye alamadığı için Seyhan Nehri’nde intihar girişiminde bulunan genç baba Ş.Y.:

CEVAP VER