Berkay Ustabaş davasına çağrı

0

Berkin Elvan’ın cenazesine katıldığı gerekçesiyle tutuklanan Devrimci Gençlik Dernekleri Genel Sekreteri ve İstanbul Üniversitesi öğrencisi Berkay Ustabaş’ın yargılandığı davada ilk duruşma 18 Nisan’da Çağlayan Adliyesi’nde görülecek. Devrimci Gençlik Dernekleri, duruşma öncesinde “Berkay Ustabaş’a Özgürlük” kampanyası kapsamında akademisyenler, gazeteciler, üniversiteliler, milletvekilleri ve siyasilerden Çağlayan Adliyesi’nde 18 Nisan’da yapılacak buluşmaya çağrı yapılan videolar yayımlıyor.

‘Berkin Elvan’ın cenazesine katılmak suç değildir; suç olan 15 yaşındaki bir çocuğu katletmektir’

Dernek tarafından yayımlanan videolardan bir diğeri de üniversite öğrencilerinden geldi. Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversitelerde eğitim gören öğrenciler, Devrimci Gençlik Dernekleri Genel Sekreteri Berkay Ustabaş’ın 18 Nisan’da Çağlayan Adliyesi’nde görülecek davasına yaptıkları çağrı videosunda şu açıklamalarda bulundular:

“Devrimci Gençlik Dernekleri Genel Sekreteri ve İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisi Berkay Ustabaş, ‘Berkin Elvan’ın cenazesine katılmak’ suçlamasıyla 5 Ocak’ta tutuklandı. Berkin’in cenazesine milyonlar katıldı. Berkin Elvan’ın cenazesine katılmak suç değildir; suç olan 15 yaşındaki bir çocuğu katletmektir. Savcının ‘Ahdımız var’ diyerek tutukladığı Berkay Ustabaş için 18 Nisan’da Çağlayan’da olacağız!”

CEVAP VER