Barış Atay’ın eşinden Ahmet Hakan’a: ‘Hadi beni de şikayet et Ahmet Hakan’

0

Yandaş gazete Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, Barış Atay’ı Soma’da yaşamını yitiren madenci yakınlarına tekme atan Yusuf Yerkel’in özür mesajı üzerine attığı twitti üzerine dünkü yazısında hedef göstermiş ve  Ahmet Hakan’ın ‘Lütfen bu adama haddini bildiriniz!’ başlıklı yazısını yazmıştı. Bunu takiben Barış Atay bu sabah gözaltına alındı.

Barış Atay’ın gözaltına alınması üzerine eşi Beste Sultan Kapaoğulları bir twit atıp ‘Hadi beni de şikayet et Ahmet Hakan’ diye yazdı. Beste Sultan Kasaopoğulları Ahmet Hakan için şunları yazdı:

-Ben, “bu adam”ın karısı, çocuğunun annesi; kocam için kaleme aldığınız içi boş kelimeler yığınını hiçe sayarak; susarak beslediğiniz, hedef göstererek sebep olduğunuz her zulmün ifadesini adalet önünde vereceğiniz günü, sabırsızlıkla bekliyorum! @ahmethc

Barış Atay’ın oğlu ile olan fotoğrafını da paylaşan Beste Sultan Kasapoğulları şu mesajı attı;

BARIŞ ATAY  ATTIĞI TWITTE NE DEMİŞTİ?

Atay, 301 madencinin hayatını kaybettiği Soma’da yaşanan olaylarla ilgili Yusuf Yerkel’in özür mesajının ardından sosyal medya hesabı Twitter’dan şunu yazmıştı: “Hepiniz ağlayarak özür dileyeceksiniz. O gün geldiğinde; affedeni, acıyanı, yargılamaktan vazgeçeni de unutmayacağız! Yok öyle ‘torunlarla emeklilik, hepimiz kardeşiz, kavga istemiyoruz’ falan. Her şey yeni başlıyor. Bu ülkeye, insanına yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz”

CEVAP VER