Barış Atay’a yeni ve acayip bir sansür!

0


Barış Atay’dan oyun sansürlemeye dair açıklama…

AKP iktidarının Sadece Diktatör adlı oyununu yasakladığı tiyatro sanatçısı Barış Atay yeni ve çok acayip bir sansürle karşılaştı. Sadece Diktatör’ün oyununu oynaması engellenen Barış Atay, bu akşam takipçileri ile oyunun ‘okuma’sını gerçekleştirirken, Twitter hesabından canlı yayın başlattı.

Ve Barış Atay’ın Twitter hesabı askıya alındı!

İktidarın bu işi nasıl yaptığını, hangi yasaya dayandığını bilmiyoruz ama elbette bir fikrimiz var. AKP iktidarı Barış Atay’ın hesabını askıya alması için Twitter yönetimini tehdit etti. Yoksa toptan ‘Twitter kapatma’ vakasıyla karşı karşıya kalabilirdik.

Konuyla ilgili görüşüne başvurduğumuz Barış Atay, “Eh, artık iyice belli oldu, bu memlekette her şeyi ‘Sadece Diktatör’ belirler” diye konuştu. Barış Atay, iktidarın işi gücü bırakıp bir tiyatro oyununun peşinden koşturması karşısında şaşkın olduğunu belirterek, “Ben bu oyunu oynamaktan, en kötü ihtimalle oyunu okumak isteyenlerle beraber okumaktan vazgeçmeyeceğim. Ellerinden ne geliyorsa yapsınlar” dedi.

Hadi, anlıyoruz, memleket faşizme doğru hızla ilerliyor. İyi de Twitter’a ne oluyor? Azıcık efendi olun, milyon dolarlarla oynuyorsunuz, bari paranıza güvenin, sadece diktatöre eyvallah etmeyin!..

Barış Atay hileli seçimlerle EVET çıkarılan referandum sürecinde HAYIR için sokak sokak dolaşanlardandı:

CEVAP VER